پایگاه خبری تحلیلی خبر دون،آراد،آراد رایانه لیان،شرکت فن آوری اطلاعات آراد،اخبار،سیاست،پزشکی،علمی،پایگاه خبری تحلیلی خبردون،خبردونkhabardon,khabardoon,khabardon.ir,khabardon.com,khabardoon.ir,news,iran

 

۱۳۹۳ شنبه ۹ اسفند
كد خبر: PGN-109625  تاریخ : 9 /5 /1392    ساعت : 14:15 نسخه چاپي
اسماعیل حسین‌پور کابینه تحمیلی، چالش پیش روی روحانی
اسماعیل حسین‌پور

دکتر علی شریعتی در جمله حکیمانه ای می گویند:«درجایی که مردم حضور ندارند سخن گفتن از مردم دروغ است» و این جمله پرمغز در این روزها و روزگار مصداق حال ماست. ما که کشورمان با تکیه برآرا و رأی مردم شکل گرفته است وشعار تابناک «استقلال آزادی- جمهوری اسلامی» هنوز زنده تر از قبل در باور ما نفس تازه می کند.

باید بپذیریم که جمهوریت و اسلامیت جان نظام است و ما با شرکت در هر انتخابات، بودنمان را معنا می بخشیم.درد زمانی است که این مردمِ هر درد را تاب آورده و در عرصه دفاع از نظام خوش درخشیده، با چشم های خود می بینند برخی ناراستان بیگانه با مردم که تنها هنرشان بدنام ساختن همین مردم است و از «رحماءبینهم» در باورشان خبری نیست؛ حالا هر روز به بهانه ای رئیس جمهور منتخب را مورد هجمه قرار می دهند تا به خواسته های آنها در انتخاب وزرا تن دهد.

دکتر حسن روحانی رئیس جمهور منتخب شاید این روزها یکی از مظلومترین افرادی است که در برابر بسیاری از زیاده خواهی ها و خط ونشان کشیدنهای برخی افراد غیر مسؤول و نشریات خاص ، با مشی اعتدال گرایانه و با صبر وسکوتش درحال برنامه ریزی برای فردای کشور است.این حق طبیعی رئیس جمهور منتخب است که خود در چینش نیروهای کابینه نقش آفرین باشد.خودش افرادی را انتخاب کند که فردا درقبال عملکردشان پاسخگو باشد.

بی شک کابینه تحمیلی کابینه خیره سری هاست، کابینه نامرادی ها و ناکامی هاست، کابینه نا امیدی هاست و این خیانت به رأی و امید مردم است.چه مظلومیتی از این بالاتر که مردمی که رئیس جمهورشان را انتخاب کرده اند خواستار عدم دخالت برخی افراد غیر مسؤول در انتخاب وزرا شوند؟ چه مظلومیتی از این بالاتر آنان که نتوانستند اندیشه شان را راهی پاستور کنند مدعی کابینه این بزرگ مرد شده اند و امروز به دنبال سهم خواهی هستند و با تحدید و تهدید های پیاپی خود به دنبال اثرگذاری بر انتخاب روحانی در ترکیب کابینه هستند.

مردم به کابینه روحانی سخت امید بسته اند، حضور کابینه توانمند روحانی را در حد توان گره گشای مشکلاتشان می دانند.بر این باورند که این کابینه با بهره گیری از نظرات خردمندانه بزرگان نظام می تواند بسیاری از تهدیدهای داخلی وخارجی را به فرصت تبدیل کند، می تواند کشور را از سخت ترین گردنه ها با درایت وتدبیر عبور دهد.

دکتر روحانی باید بدون اثرپذیری از افراد زیاده خواه، خود ابتکار عمل را به دست بگیرد و با «نه» گفتن به این افراد که فاقد پایگاه و جایگاه مطلوب در بین مردم هستند،کابینه ای همسو با اهداف و برنامه های خود، وفادار به نظام وانقلاب و صادق با مردم را برگزیند و نباید نگران رأی اعتماد مجلس باشد چرا که مجلس برخاسته از اراده مردم بر مدار عقلانیت گام بر می دارد و طبق میل برخی افراد که از کلام شان یاس ودلمردگی می بارد حرکت نمی کند.

کابینه روحانی نشانگر این است که چه قدر به رأی مردم تن می دهیم. نشانگر میزان پای بندی ما به آراء مردم است و ضرورت دارد رسانه ها با تبیین ضرورت استقلال رأی روحانی در انتخاب همکارانش، ضمن مشورت دهی به این منتخب مردم و نقش آفرینی به منظور ایجاد روحیه امید و وحدت در بین مردم، به دور از جنجال های رسانه ای به یاری روحانی بشتابند تا این منتخب مظلوم مردم حداقل خود بتواند همکاران خود را انتخاب کند.

آنان که با غوغا سالاری به دنبال تحمیل نیروهای خود در کابینه روحانی هستند باید خوب بدانند که مردمِ رأی داده به مشی روحانی نمی پذیرند رئیس جمهور پایبند به آرمان بلند مردم باوری با این امر و نهی های رایج ، چشم بر این همه رنگین کمان امید پدیدار شده درآسمان دل مردم ببندد.روحانی خوب می داند این همه شور ونشاط سیاسی ایجاد شده در کشور را چگونه مدیریت کند تا همه دست در دست هم برای سربلندی دین و دیار با یکدیگر همراه شوند و پرچمی از غیرت وعزت بر بام سرای این کهن بوم و بر به اهتزاز درآورند.
نظر بازدید کنندگان :

 

101   :   سخن آنگاه ارزشمند است که به هنگام ونه دیر هنگام گفته یا نوشته آید .سخن پردازی پس از واقعه همتای گفتن ایکاش است . این نوشتار امروز بسیار تر می ارزد تا چنین روزی در هفته ای دیگر واز این بابت چنانکه گفته آمدبسیارها می ارزد. حتی ضرورت یافتن پرداختن به موضوع مقاله دل را به درشتی می خراشد .انسان اکنون به کمالی رسیده است که قانون را برهر ابزار دیگری رسا تر وبرتر می داند .چگونه میشود که دوست حتی ،دست مرا در دست بگیرد وبتویسد آنچه در خیال اوست .گیاه به شیوه خود رشد میکند وگل آذینش را خود طرح می کند ورنگ دلخواه خود را به هر گلبرگ می آمیزد. گلبرگهای گل باید بگونه ای برویند ورنگ بپردازند که گیاه می خواهد. گیاه برآمده از رای مردم را گلبرگ فرا روی بگذاریم اما انتخاب و چیدمانش را بگذاریم او با نگاه هنر مندانه خویش وبی هر دغدغه ای بپردازد .حتی اگر هیچ از پیش رو نهاده ای دوستان در نگاره ناید.سخن تمام.


101   :   اینگونه که پیداست گیاه برامده از رای مردمی با فراست وگشاده دستی گلبرگهای رنگین گل را برگزیده و به ارمغان پیشکش نهاده است .این را در رضایتمندی و آرامش ولبخندی که برچهره داشت میتوان دریافت .الخیر فی ما وقع.الحمد للهشما هم نظر خود را در مورد این مطلب بنویسید :

نام:
ایمیل:
متن کامل نظر: