پایگاه خبری تحلیلی خبر دون،آراد،آراد رایانه لیان،شرکت فن آوری اطلاعات آراد،اخبار،سیاست،پزشکی،علمی،پایگاه خبری تحلیلی خبردون،خبردونkhabardon,khabardoon,khabardon.ir,khabardon.com,khabardoon.ir,news,iran

 

۱۳۹۳ شنبه ۱۱ بهمن
كد خبر: PGN-156784  تاریخ : 3 /9 /1392    ساعت : 14:46 نسخه چاپي
"با متصرفان حریم رودخانه های فصلی کاکی برخورد شود"
خلیج فارس: شورای شهر کاکی خواستار جلوگيري مسئولین از تصرف حريم و بستر رودخانه ها توسط افراد متخلف و بازگشایی مسیرهای تصرف شده شدند.

خلیج فارس: شورای شهر کاکی خواستار جلوگيري مسئولین از تصرف حريم و بستر رودخانه ها توسط افراد متخلف و بازگشایی مسیرهای تصرف شده شدند.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از دشتی دیار من؛ رئیس شورای اسلامی شهر کاکی  که در جلسه شورای اسلامی شهر کاکی سخن می گفت اظهار داشت:با تصرفات غیر قانونی بستر و حریم دره های فصلی توسط کشاورزان  در کاکی، احتمال بروز فاجعه در زمان بارندگی وجود دارد.

سید علی اکبر فاطمی  گفت: متاسفانه در سالهای اخیر زمینهای زیادی در اطراف شهر کاکی به افراد واگذار شده که تعدادی از مجاورین و مالکین حاشیه این رودخانه های فصلی با تجاوز به حریم و بستر آن نسبت به افزایش سطح زیر کشت خود به صورت غیر قانونی اقدام نموده اند.

وی تأکیدکرد: شهر کاکی سالهاست که از بابت هجوم آبهای جاری ناشی از بارندگی به ویژه سه مسیل فصلی به نامهای دره گزی در محله ریگدان،دره الوند در وسط شهر و دره شاهی در جنوب شهر رنج می برد و متحمل خسارتهای زیادی شده است.بدیهی است تصرف بستر رودخانه ها توسط کشاورزان یکی از اصلی ترین دلایل ایجاد خسارات توسط سیلابهای فصلی  است.

  وی با انتقاد از تصرف غیر قانونی حریم رودخانه فصلی توسط برخی کشاورزان افزود: واگذاری زمین بدون نظارت، موجب شده تا کشاورزان بیش از آنچه به آنها واگذار شده تصرف نمایند و عمدتاً این تصرفات غیرقانونی، حریم و بستر رودخانه های فصلی است که بعضاً علاوه بر تصرف،با دستگاههای سنگین راه سازی مسیر  آبراهها را نیز تغییر داده اند که این معضل در مسیل گزی و الوند بخوبی مشاهده می شود. دستگاههای اجرایی نیز بدون توجه به وظیفه قانونی خود مزید بر علت بوده اند.

در این جلسه اعضای شورای اسلامی از فرماندارشهرستان دشتی خواستارحمايت دستگاه هاي مسئول از جمله امور آب شهرستان به عنوان متولی موضوع از حقوق مردم در اين مناطق شده و بر رعايت عدالت و بي طرفي در تخريب و بازگشایی مسیرها تاکيد کرده‌اند همچنین آنان اظهار داشتند که بر اساس قانون ، تمامي سازه هاي حريم و بستر رودخانه و مسيل هاي اين شهر می بایست تخريب و مسير را براي عبور سيلاب هاي احتمالي بازگشايي و ساماندهي کنند.
نظر بازدید کنندگان :

 

مظفري   :   احسنت بر سيد بزرگوار


غلامی   :   آقایان مسئول شهرستان و استان! هر کی جرأت بره بسم الله، بره توی گود


ازکاکی   :   جناب آقای مظفری بستر و حریم دو تا از رودخانه فوق توسط ... دیگری تصرف شده است . قابل توجه شما و مردم.شما هم نظر خود را در مورد این مطلب بنویسید :

نام:
ایمیل:
متن کامل نظر: